Uwaga

Te zajęcia już się odbyły.

Zadaj pytanie organizatorowi

Jesteś niezalogowany - zaloguj się lub załóż konto teraz

Joga na lunch

Joga na lunch

Możliwość rezerwacji zajęć tylko u organizatora (tel. 693... pokaż numer telefonu)Zadaj pytanie Dodaj do ulubionych Najbliższe zajęcia

Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Yogi Zofii Netter

yogadlakazdego.pl

Aby potwierdzić udział w wydarzeniu, skontaktuj się bezpośrednio z organizatorem :)

Joga metodą Iyengara. Na zajęciach używamy pomocy: klocków, pasków, pasów, kocy, krzeseł, lin. Na każdych zajęciach przypominamy podstawy.
Pomoce w tej metodzie umożliwiają wykonywanie ćwiczeń osobom w różnym stanie zdrowia, różnym wieku czy naturalnych ograniczeniach w ciele.
Iyengar usystematyzował i sklasyfikował pozycje ciała (asany) . Opracował ich warianty. Podzielił asany na kilka grup. Nauczanie asan zaczyna się od pozycji stojących, które wpływają na elastyczność i stabilność ciała, wzmacniają je i przygotowują do praktyki pozostałych ćwiczeń: siadów, skrętów, wygięć do przodu, pozycji odwróconych, oraz wygięć do tyłu. Skręty znakomicie wpływają na kręgosłup i organy wewnętrzne. Wygięcia do przodu rozciągają tył ciała, wyciszają i uspokajają, oraz przywracają równowagę psychofizyczną. Wygięcia do tyłu dodają energii, zapału i chęci do życia oraz uczą przezwyciężać strach. Pozycje odwrócone regenerują, wzmacniają siły obronne organizmu, a także zapewniają stabilność emocjonalną.
Po śmierci Iyengara, metoda ta, za względu na swoje terapeutyczne zastosowanie, jest wciąż żywa i ciągle się rozwija.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Szczypińska.

Szkoła Yogi Zofii Netter

Zobacz inne zajęcia organizatora


Ocena: 0,0

Nikt nie ocenił tych zajęć


Środa, 16.06.2021
Droszyńskiego 28a, Gdańsk Oliwa
12:00

By ocenić zajęcia musisz się na nie zapisać oraz muszą się one już odbyć.


Jeszcze nikt nie skomentował tych zajęć...