FUROKAN KENDO - DLA POCZĄTKUJĄCYCH

FUROKAN KENDO - DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Możliwość rezerwacji zajęć tylko u organizatora (tel. 792... pokaż numer telefonu)Zadaj pytanie Dodaj do ulubionych Najbliższe zajęcia

Organizatorem wydarzenia jest Furokan Kendo
www.kendogdansk.pl

Aby potwierdzić udział w wydarzeniu, skontaktuj się bezpośrednio z organizatorem.
Rezerwując miejsce przez sportpartners.pl, pomagasz nam w rozwoju naszej platformy. Dzięki! :)

Opis wydarzenia:

Cześć! Zacznij z nami trenować kendo.

1. Co to jest kendo?
Kendo jest japońską odmianą szermierki sportowej, prowadzonej przy użyciu mieczy bambusowych. Jest zarazem jedną z japońskich sztuk walki określanych wspólnym mianem budo.

2. Co daje trening kendo?
Trening kendo wzmacnia głównie wytrzymałość. Trenujemy w interwałach. Trening trwa dwie godziny, na początek oczywiście rozgrzewka, praca nóg, technika, ataki, walka.
Jeśli chodzi o pozafizyczne efekty, pewnie każdy z kendoków mógłby wymienić coś innego. Jednak u większości osób zauważa się wzrost pewności siebie, cierpliwości i wytrwałości. Dodatkowo dosyć mocno wzrasta liczba znajomych ????

3. Czy rozmiar ma znaczenie?
Żeby być dobrym zawodnikiem, nie musisz mieć wielkich mięśni. Nie ma też znaczenia, czy jesteś chudy, czy gruby, ile masz wzrostu czy lat. Kendo uczy wykorzystywania tego, co mamy.

4. Co muszę mieć na trening?
Na początku wystarczy tylko zwykły strój sportowy - koszulka i krótkie spodenki lub dresy, coś, w czym czujesz się swobodnie, ćwiczymy na boso. Przez pierwsze kilka miesięcy nie zakłada się zbroi i nie walczy z innymi. Początkujący uczą się władania shinai i pracy nóg, później cięć i techniki. Kiedy przychodzi odpowiedni moment, zaczynają trenować w zbroi. No i wtedy zabawa zaczyna się od nowa ????

5. Treningi:
Obecnie miejsca naszych treningów zmieniają się ze względu na trudności ze znalezieniem sali, w związku z sytuacją epidemiologiczną.

Aktualnie trenujemy w OLPI, ul. Polanki 124.

Będziesz trenował pod okiem doświadczonego trenera, który posiada stopień 3 dan kendo, a także jest licencjonowanym instruktorem Polskiego Związku Kendo.

Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i litry wyciśniętego potu. Ponadto pierwsze zajęcia są darmowe, więc wpadnij do nas i zacznij swoją wyjątkową przygodę z japońską sztuką walki!

Kontakt z trenerem:
Andrzej Malkiewicz
tel. 792010428,
email: kendogdansk@gmail.com

Kendo Gdańsk

Zobacz inne zajęcia organizatora

Zobacz stronę www organizatora


Ocena: 0,0

Nikt nie ocenił tych zajęć


Poniedziałek, 10.05.2021
ul. Polanki 124, Gdańsk
10:00

By ocenić zajęcia musisz się na nie zapisać oraz muszą się one już odbyć.


Jeszcze nikt nie skomentował tych zajęć...